בקרוב: כניסה מערבית חדשה לתחנת רכבת ת”א מרכז


תחנת הרכבת ת”א מרכז ממשיכה להתרחב ולהשתנות בשיטה של טלאי על טלאי.

במקביל להקמת אולם הנוסעים הצפוני, מוקמת בימים אילו כניסה מערבית למבנה התחנה.
מה שלא ברור לי זה האם הכניסה המערבית תתווסף לכניסה הראשית (הדרומית) או תחליף אותה.

ברחנא אדר’©
ברחנא אדר’©
ברחנא אדר’©
ברחנא אדר’©
ברחנא אדר’©
ברחנא אדר’©

 

5 תגובות בנושא “בקרוב: כניסה מערבית חדשה לתחנת רכבת ת”א מרכז

 1. ברכות על השיפוץ, רק חבל שהתחנה נראת כמו בית כלא עכשיו, ממש יש מגדל תצפית ליד הגדר והכל..

 2. תחנת ת”א סבידור מרכז היא פשוט בושה- תחנה שהיא כולה טלאי על טלאי שנבנית בלי שום מחשבה לטווח ארוך ובלי שום התייחסות לנראות של תחנת הרכבת הראשית והעמוסה ביותר במדינת ישראל. הרי ברור שבמוקדם או במאוחר למישהו ייפול האסימון ותתקבל החלטה להרוס את הטרמינל ולבנות אותו מחדש באופן הגיוני- לא ברור לי למה בינתיים משקיעים עשרות מיליונים בכל מיני פתרונות ביניים מביכים שבכל מקרה זמנם קצוב.

  1. כי אי אפשר בבת אחת להרוס את כל התחנה. זו התחנה הכי עמוסה בישראל! הריסת מבנה התחנה ובנייה של מבנה חדש תגרום לעומס מטורף על כל תחנות הרכבת האחרות בעיר והאוטובוסים ביניהן, וגם על הכבישים באזור. זה פשוט בלתי אפשרי.

   הסיבה לצורה ה”מוזרה” של סבידור היא שבעבר היא הייתה תחנת קצה, והמסילות לא היו בתוך האיילון אלא הגיעו ממש עד הקיר הצפוני של מבנה הטרמינל. כשהעבירו את המסילות לאיילון בנו את הגשר המוכר של התחנה.

 3. מההדמיה נראה שזה “במקום” אבל אני מאוד מקווה שזה “בנוסף”. אבל למה שיעשו את זה במקום? כדי לקבל עוד שטחי מסחר בתחנה? במילא יש שם חנות שעומדת ריקה.

  כבר היום הקיבולת של הכניסות הקיימות לא מספיקה, בעיקר בימים שבהם סוגרים את תחנת השלום לתחזוקה ואז בסבידור פותחים כניסה זמנית נוספת. הקיבולת של מה שבונים בצד המערבי לא נראית גדולה מספיק לעומס הנוסעים שרק ילך ויגדל.

 4. נראה כמו תוספת כניסה ולא במקום, מסוף 2000 עובר שדרוג שלוקח את המסוף ושטחי הציבור מערבה, מה שלא ברור גם בהדמיית השיפוץ, התכנון למזרח המסוף, הכוונה האם במזרח מתוכנן חזית חדשה ומקורה ומפרץ עצירה לאוטובוסים לשדרת הטיולים.
  לגבי התחנה מעבר להתרחבות בשיטת הטלאי על טלאי קשורה לדעתי לפרויקט קירוי איילון.
  מניח שעם תחילת בניית השטחים בפרויקט המגדלים והתקדמות קירוי איילון התחנה תבנה בשטח הרציפים שבין הגשר לכניסה בגשר מודעי הצפונית והתחנה הנוכחית תהרס לטובת שטח פתוח/כיכר שזה לפחות עשור, האם התחנה תתן מענה לעשור הקרוב?.

כתיבת תגובה

הדוא''ל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *