התפוז הגדול

החלה הקמתו של גשר יהודית

לאחר אינספור דחיות – החלה ההקמה של גשר הולכי הרגל המיוחל בין שד' יהודית לביצרון.

©ON POMERANTZ

הדמיות הגשר פורסמו לפני 7 שנים בדיוק. בנובמבר 2010.

9 מחשבות על “החלה הקמתו של גשר יהודית”

 1. אז זה אומר שהקירוי של נתיבי איילון נגנז? כי אם לא הגשר מיותר..

  1. דניאל מייסה

   הוא לא נגנז. גם אותי מעסיקה כבר כמה שנים השאלה, איך הגשר הזה ישתלב בתכנית הקירוי.
   אחד ממתכנני הקירוי אמר לי פעם ש"זו אחת הבעיות" כלומר זה באמת מעסיק את המתכננים.

   1. פשוט חלם. במקום להחליט לשנות את התכנון של הגשר כדי שיתאים לתוכנית הקירוי, ממשיכים עם התוכנית הקיימת שתיצור בעיות אחר כך. הצורה שלו מונעת ממנו מלהשתלב בקירוי, הוא יהיה "מחסום" באמצע הדרך.
    יצטרכו לפרק אותו כשייבנו את הקירוי, או לבנות את הקירוי משופע כדי שיעבור מעל הגשר – שזה מטופש כמובן. בקיצור בזבוז כסף מטורף.

    הגשר הזה מתאים רק אם מחליטים לא לקרות את האיילון. התכנון והצורה שלו יפים, אבל פשוט לא מתאימים לתוכנית הקירוי.

    1. ניר חן

     מאיפה הביטחון הזה בקביעה הנחרצת שהגשר"לא מתאים " לקרוי האיילון ?
     מאיפה הידע המפוקפק הזה ? הגשר מתואם עם תוכנית קרוי האיילון העתידית שאם תקרה בעתיד, מה שלא ממש בטוח , תסתדר איתו מצוין . מה שכן בטוח שהגשר יתן תשובה אמיתית ורצינית לקשר החיוני בין שני צידי האיילון במקום הזה.

  2. מישהו

   אני מניח שלמישהו נפל האסימון שלאלפי העובדים שיתחילו לעבוד במגדלי אלון בחודשים הקרובים אין איך לחצות את נתיבי איילון. זה אומר שלתושבי מרכז ודרום תל אביב קשה להגיע לשם בתחבורה ציבורית (כי רוב הקווים מגיעים רק עד דרך בגין) והעובדים לא יכולים להגיע לשרונה בצהריים (ובטוח שהעסקים באזור ישמחו לכמה אלפי לקוחות פוטנציאליים…).
   המצב של קירוי האיילון לא ברור, ובכל מקרה עושה רושם שקירוי הקטע שבין מחלף השלום למחלף ארלוזורוב מתועדף גבוה יותר מקירוי החלק הדרומי (אולי כי יש לגדה המזרחית בקטע הזה פוטנציאל גדול יותר לפיתוח בגלל הקרבה לקו האדום).

 2. חחח אני בהלם שכולם חשבו ישר בדיוק את מה שאני חשבתי! איך תוכנית הגשר תשתלב עם תכנית קירוי האיילון או האם אלו צעדים שיידחו ואף יבטלו את תכנית הקירוי?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן