התפוז הגדול

לאחר שפתח לאחרונה חזית מסחרית כלפי הרחוב – מרכז עזריאלי מסב עוד שטחים בקומת הקרקע למסחר

לפני כחצי שנה התלהבתי (וגם דיווחתי בפורום ברשומה: חזית אחרית הימים: למרכז עזריאלי תיהיה בקרוב חזית מסחרית) מהחזית המסחרית הראשונה שמרכז העזריאלי פתח לכיוון דרך בגין.

עכשיו מרכז עזריאלי עושה זאת שוב. שטחים בקומת הקרקע בחלקו המזרחי – דרומי של המרכז ששימשו לחנית קטנועים ואופניים מוסבים למסחר. במקום יפתח סניף של רשת חנות בגדים ממותג בינלאומי. לא ידוע לי בשלב הזה אם לצד החנות יפתחו עוד עסקים, כפי שנעשה בחזית המסחרית החדשה לכיוון דרך בגין.

נכון, קצת קשה לכנות את המקום הזה "חזית מסחרית" כפי שניתן לכנות את החזית החדשה לכיוון דרך בגין, שכן יש פער עצום בינו לבין הרחוב (רחוב גבעת התחמושת), אך בכל זאת זהו שינוי תפיסה של מרכז עזריאלי – קומת הקרקע משמשת בני אדם, ולאוו דווקא רכבים ופריקת סחורה.
זאת ועוד, מי מכם/ן שמאמין/ה בחזון איילון (החזון לקרות את האיילון ולהפוך אותו למרחב עירוני עם צמחייה מסחר והולכי רגל) יכול/ה עם קצת מאמץ לדמיין את החזית המסחרית החדשה הזו משתלבת בעוד הרבה מסחר מסביב. (ראו תמונה מצורפת אחרונה בהקשר זה)

20150604_142317  20150604_134255 20150604_134344 20150604_134433

למי שתוהה מה עלה בגורלו של חניון הקטנועים – הוא הועבר לחלק הצפוני של מרכז עזריאלי – על חשבון מקומות חניה של רכב פרטי:

20150604_134112
חניון האופנועים החדש

 

חזון קירוי איילון
קירוי איילון – מסומנים בכחול החזיתות המסחריות (סכימת חזון) החנות החדשה שמוקמת בימים אלה תשתלב במרחב ציבורי רצוף מסחר. © פרחי צפריר אדריכלים בע"מ

6 מחשבות על “לאחר שפתח לאחרונה חזית מסחרית כלפי הרחוב – מרכז עזריאלי מסב עוד שטחים בקומת הקרקע למסחר”

 1. החנות מרשת אורבניקה השראלית, שכבר שכרה שטח באגף החדש שיצטרף לקניון עם הקמת המגדל הרביעי.

 2. מעולה מעולה. למרות שהפסדתי מקום חניה מוצל לאפניים וקרוב לכניסה.
  השלבים צריכים להיות –
  – פתיחת חזית דומה במגדל הקרייה המנוכר שכל מה שהוסיף לרחוב זה מאבטחים והרבה אופנועים שחונים על המדרכה.
  – פינוי הקרוואנים של הקריה וצימצומה לכדי המבנים המרכזיים בלבד ופתיחת חזית מסחרית או פארק או כל דבר אחר בעל אופי ידידותי להולכי רגל במקום.
  – פינוי ביה"ס עמל ומהלך דומה.

  רק אחרי כל אלה אולי הצומת תהיה ידידותית לבני אדם ולא רק למכוניות ואופנועים.

  1. דניאל מייסה

   באשר לחניית האופניים אעלה רשומה בקרוב שמתייחסת לבעית חנית האופנים בעזריאלי 🙂
   לגבי חזית הקיריה – הצריפים והקראוונים כבר נהרסו ובקרוב תורחב המדרכה – עדכנתי בעבר בקשר לזה. עובדים על זה. לצערי לא נראה לי שתיהיה שם חזית מסחרית אלא חומה גבוהה, רק שלפחות יהיה מקום לעבור ברגל + שביל אופניים.
   בית הספר עמל (מקס פיין) מתוכנן להתפנות ובמקום יבנו מגדלים ומרחב ציבורי.

 3. הבעיה שמדובר בסביבת רכב, מה אפשר לעשות, זה לצמצם את סביבת הרכב לכניסה לחניון בלבד, ליצר שדרה היקפית שחלקה כבר קיימת פתוחה לרחוב ולשדרה לאורך איילון, ליצצר מתחם חניה לאופנועים ולאופניים בניפרד ולדאוג לרחבת הליכה ראוייה בין השטחים המסחריים בקומת הקרקע.
  בגדול לשטחי המסחר בקומת הקרקע אין הרבה משמעות, אבל אם היו מנצלים את שטח הקרקע לשוק עירוני פתוח זה היה מצליח. עוד ניצול חיובי לעיר לשטח הקרקע של עזריאלי, מסוף תחבורה

  1. יש גבול לכמות השווקים בעיר אחת.. נמל ת"א, שרונה, לוינסקי, הכרמל, צפון.. מה עוד?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן